Вулична мода у Франківську: зріла осінь

Сьогодні UFRA шукала на вулицях Франківська стильно вдягнених людей старшого віку, адже осінь − це пора мудрості і затишку. Про те, як варто вдягатися і чи на краще змінилася мода, − читайте в цій статті.

 

Ірина Костянтинівна, педагог

Я завжди гарно вдягалася. Це залежить не від віку, а від самої людини, адже до простої тканини можна підібрати деталі, які зроблять образ цікавим – брошка, шаль. Треба, щоб все було гарно, акуратно, чисто, щоб «грало». Якщо «грає», то все чудово. Рідко ношу аксесуари, але, якщо вибирати, то речі, стилізовані під старовину: чеканка або щось в цьому плані. Не сказала б, що зараз мода змінилася на краще. Всі кинулись наслідувати американський стиль і спосіб життя, це мені не до вподоби. Я більше люблю класику і романтичний стиль – рюші, кружева.

Аня, економіст

Мені подобається, коли дівчата вдягають спідниці, коли вони жіночні. Я на таке звертаю увагу. Коли йде гарна дівчина, вдягнена у спідницю, це вже викликає повагу. Хоча джинси – це зручно для роботи. Проходить деякий час – і я змінюю свій стиль. Проте, вибираю те, що пасує до фігури, в чому почуваюся комфортно. Люблю шити собі одяг, це як хобі. От побачила гарний костюм, купила тканину і пошила собі. Люблю гарно вдягатися.

Анатолій, офіціант

Хтось любить пити, йому одяг не потрібний. А в мене слабкість – вдягатися красиво. Вуйко з Канади передає одяг. На мою думку, зараз люди краще вдягаються. Раніше, такого не було, ходили сіро. Як зараз молодь виглядає – це чудово. Люблю шапки, кепки, окуляри. Молодь має вдягатись як молодь, а я вже не вдягну рвані джинси. Кожен має обирати одяг відповідно до віку.

Ольга, художник-оформлювач, декоратор

Найбільше мені подобається діловий і романтичний стилі. Думаю, що мода змінюється на краще, тому, що зараз стали популярні народні мотиви в одязі. А все, що народне? те найкраще, тому що відточене багатьма поколіннями, протягом тривалого часу.

Класика завжди в моді. Я б хотіла повернути в моду спідниці-дзвіночки з 50-х.

Раніше ми шили собі одяг. Я малювала щось для себе, а потім виявлялося, що ті речі входили у моду, адже це витає в повітрі, відчувається.

Іра та Ярослав, програмісти

Ярослав: Син живе у Москві. Іра, коли їздила до нього, завжди дивувалася, що там погано вдягаються, якщо порівняти з нами.

Іра: Хіба коли в театр ідуть абощо. А на вулиці надзвичайно сіро. Коли до нас приїхала невістка, то казала, що у Франківську дуже гарно вдягнені люди. Як на мене, тоді ніхто особливо не виділявся. У нас такий національний спорт – гарно вдягнутися і піти в церкву чи гуляти.

Ярослав: Я не люблю вдягатися, але люблю, щоб одяг був гарний.

Іра: Щодо моди, я не можу сказати, що вона сильно змінюється – я носила все тричі. Від шпильки до платформи, це все повторюється. Я завжди по моді була вдягнена і в цьому плані зовсім не консерватор: в моді – носи! Дивує, коли деколи молоді люди кажуть, що «я таке носити не буду» (наприклад широкий каблук). Ти і так це вдягнеш, але воно вже буде не на піку моди.

Олеся Миколаївна, бандуристка

Я люблю все прекрасне і стараюся, щоб подобалося мені. Бо я вдягаюся не для когось, а для себе, хочу гарно виглядати. Мода змінилася на краще, просто люди трішки зубожіли. Але я вважаю, що кожна людина, яка хоче добре виглядати, буде так виглядати.

Люблю речі у народному стилі. Я не прихильниця сучасного одягу, то більше для молодих людей. Маю вишиванку, яку вдягаю на свята, весь рукав прошитий. Я родом з Тернопільщини, Заліщицький район, називається говортка, таку ще наші прабабки носили. Мені подобається, коли йде така панянка, вдягнена в народному стилі. Такий одяг привертає увагу. Але кожна людина знає, що їй пасує, прикриває недоліки і підкреслює, що у ній гарного.

Читайте також:

Вулична мода у Франківську: як вдягаються студенти-медики з Африки

Вулична мода у Франківську: спорт як новий тренд

Вулична мода у Франківську: якщо травень був холодним

Пес і місто: власники собак про те, як зробити Франківськ зручнішим

Вулична мода у «плюс тридцять в затінку»