Не батько і не пророк: 11 альтернативних Шевченків

Поки Міністерство культури проводить 20-годинний марафон читання віршів Тараса Шевченка, UFRA зібрала проекти, які показують альтернативні способи думати про нього.

Тарас Шевченко. IDЕНТИФІКАЦІЯ

Документальний фільм Сергія Проскурні вийшов у 2014 році. Його тема − народні уявлення про Тараса Шевченка в різні часи. 

Відео з презентації фільму в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві

Сергій Проскурня:

«Існує декілька канонів Великого Кобзаря. Сьогодні не можна визначити, який з них найбільш вбивчий для явища на ймення Тарас – чи радянський, чи новітньо-попсовий»

Режисер стрічки також є автором проекту «Наш Шевченко». Шевченкові вірші читали Оксана Забужко, Любомир Гузар, Мирослава Гонгадзе, – разом 365 більш і менш відомих українців.

Сергій Нігоян читає уривок з поеми «Кавказ»

Збірка «Мій Шевченко» 

Збірка вийшла у 2014 році у видавництві «Ніка-Центр». У ній знайдете есеї та оповідання Марини Гримич, Любка Дереша, Євгенії Кононенко, Андрія Куркова та Юрія Макарова.

 

«Шевченко – це пастка для того, кому кортить залишатися в мертвому минулому. І водночас Шевченко – це допомога для того, хто прагне вирватися у вільне яскраве майбутнє. Такий парадокс», –

пише Юрій Макаров.

«Шева» художника Андрія Єрмоленка

Джерело: facebook.com/Andriy Ermolenko Art

Образ Шевченка в інтерпретації дизайнера Стронґовського

Джерело: facebook.com/strngdsgn

Шевченко-реп

Організація «Не будь байдужим» провела реп-перформанс на тексти Тараса Шевченка. За словами організаторки Оксани Левкової, на акцію надихнцли Андруховичеві слова «Якби Шевченко жив у наші дні, він був би репером». 

 

Шевченко у вуличному мистецтві

Минулого року художник Єжи Коноп'є розклеїв по Києву постери із QR-кодом, де зашифрував Шевченкові поезії. У попередні роки художник розклеював по місту оголошення, з яких прочитувалися відомі поезії Шевченка.  

 

Джерело: jerzykonopie.livejournal.com

 Гігантський портрет Тараса Шевченка намалювали на стіні харківської 16-поверхівки. 

Джерело: dreamkyiv.com

У Львові Шевченка зобразили на 5-поверхівці.

Джерело: wz.lviv.ua

Революційні Тарас Шевченко, Іван Франко та Леся Українка з'явилися минулого року на стіні Національної академії наук по вулиці Грушевського в Києві.

Фото Світлани Ославської

BABYLON'13 «Заповіт»

В одній з документальних короткометражок об'єднання кінематографістів BABYLON'13, що була знята 2 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані Незалежності, звучить Шевченків «Заповіт». 

 

Доповнюйте наш список у коментарях.