Екоплатформа, фестивалі EcoLifeStyle та Лолин: свіжі екологічні ініціативи у Франківську

Франківськ стає еко. UFRA зібрала три екологічні ініціативи, до яких можна долучитися вже зараз.

Екофестиваль EcoLifeStyle

5 та 6 червня у Франківську на Вічевому Майдані вперше пройде екологічний фестиваль EcoLifeStyle.

Марічка Федорук, співорганізаторка фестивалю:

Я зрозуміла, що ми живемо зовсім нелогічно – за прикладом мешканців острова Пасхи, які лишилися без єдиного дерева і вимерли. Так само й ми вперто продовжуємо неправильно господарювати. Нічого не робити зараз – це страшенного егоїстично стосовно наших дітей.

Тому мета фестивалю – популяризувати дбайливе ставлення до середовища й культуру екологічного способу життя. Ми також хочемо зібрати й перезнайомити всіх еко-активістів. 

Тема фестивалю – відходи. Правильно сортувати сміття може кожен, а компанії, які його переробляють, існують. Люди не використовують наявні ресурси просто тому, що не знають про них. Думають: ну викину я батарейку, і що?

На фестивалі ми плануємо конкурси для дітей і студентів, презентації, фотовиставку, музику і фрі-маркет – ярмарок, куди можна буде принести непотрібну річ і обміняти її на іншу. Буде танцювальний флешмоб, який показуватиме, як розділяти сміття. Також ми проведемо майстер-клас з органічного землеробства – покажемо, як робити компост.

Наш гість – команда Zelenew зі Львова. За допомогою краудфандингу вони зібрали кошти на обладнання, що дозволить просто і швидко переробляти пластикові пляшки на елементи декору: горщики, світильники, оригінальні меблі. Один з наших активістів презентує свій винахід – прилад, який деревні відходи перероблятиме на теплову енергію.

Екофестиваль Лолин

З 20 по 27 червня в селі Лолин Долинського району відбудеться навчально-практичний екофестиваль. Учасники будуватимуть екологічний будинок і навчатимуться органічному землеробству.

Максим Залевський, співорганізатор фестивалю:

Екофестиваль Лолин – еко-практичний. Його суть – навчання, розширення світогляду людей, активний сімейний відпочинок.

У мене троє дітей і мені важливо забезпечити себе й сім’ю натуральними продуктами. Я дійшов до висновку, що продукти треба вирощувати самому. Купити їх нереально. На всю Україну є всього дві екоферми, які вирощують органічні яйця, які не страшно купити і з’їсти.

Все зводиться до того, що треба збудувати собі натуральний будинок, де буде менше хімії, вирощувати натуральні продукти – для цього треба навчитися робити органічні грядки. І правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя.

Під час фестивалю ми збудуємо будиночок – мінімальний, 12 квадратів, з глини, солом’яних тюків і дерев’яного каркасу. Кияни привезуть сонячні панелі і сонячну пічку і покажуть, яке це працює. Ми зробимо кілька «теплих грядок» за принципами пермакультури. Її суть в тому, щоб так організовувати присадибну ділянку, аби її не треба було удобрювати.

Ми запросимо спеціалістів-практиків, які займаються екобудівництвом, органічним землеробством, сонячними батареями. Вони проведуть лекції і майстер-класи. Я сам будую такий будинок і поділюся власними напрацюваннями.

У Лолині виділена площа, де ми хочемо зробити екопоселення. Цей будинок буде зразковим експонатом. Ми робимо це в Лолині, тому що місцева влада дуже лояльна. Одна із звичних проблем екопоселень – місцеві селяни і влада категорично не підтримує такі ініціативи. А в Лолині – навпаки.

Екоплатформа

має на меті об’єднати ініціативних людей міста.

Андрій Хомин, співзасновник Екоплатформи:

Зараз екоподії розпорошені по різних мережах. Виникла ідея зробити єдину платформу, де б екологічні ініціативи міста зустрічалися з еколюдьми, які готові їх підтримувати. Наша задача – створити пул екоініціатив, щоб люди могли бачити їх всі й долучитися в будь-який день.

Зараз це група у Facebook, але є плани створити сайт і різні краудсорсингові ресурси для підтримки цих ідей.

Ми дуже широко розуміємо «еко». Для нас це означає не бути байдужим до того, що тебе оточує, робити речі, які покращать середовище, свідомість людей.

Екоплатформа вже долучилася до заходу Let’s do it Ukraine – Зробимо Україну чистою. Вийшло близько 20 людей на прибирання Набережної. У наших планах розвивати ініціативу по дитячим майданчикам, які потребують незначного ремонту. Для цього небагато потрібно: просто розказати про подію мешканцям будинку, закупити фарбу – і зробити. Хочемо розвивати тему висадки дерев, думати про сміття. Ми їздили на сміттєзвалище й бачили, наскільки це велика проблема. Зрозуміло, що систему не змінимо, але можна робити вдома прості речі. Є в нас також людина, готова розвивати екологічну освіту.

Наша мета  створити екосвідому спільноту. Хочеться, щоб люди почали звертати увагу на світ навколо себе і на те, що треба жити й думати екологічно.

Чільне фото: flickr/_chrisuk