На місці дискусійної зеленої зони біля Міського озера пропонують зробити екологічний парк з амфітеатром, дитячим кафе та ігровим майданчиком. Жодних особливих екотехнологій авторки проекту не задумали – вважають, що цій території потрібні мінімальне втручання та звичайний благоустрій.
Проект екологічного парку − хоча яким ще може бути парк? −презентували 1 липня в Інституті мистецтв Прикарпатського університету ім. В.Стефаника випускниці Іванна Шестерняк і Мар’яна Кожушок. Дизайнерки пропонують найменше втручатися в ландшафт, лише – облагородити. З ними згідний головний архітектор Івано-Франківска Володимир Гайдар. На презентації проекту він зауважив: «Не потрібно доріжок чи щось інше вигадувати – потрібно просто, щоб існувала доглянута зелена зона, забрати звідти смітники».

Мар’яна Кожушок
випускниця кафедри дизайну інтер’єру та середовища Прикарпатського університету ім. В.Стефаника
Спочатку я працювала суто над дитячим майданчиком – це був мій дипломний проект. Потім збільшили територію проекту до масштабів зеленої зони, і коли почалося ця скандальне будівництво, вирішили обґрунтувати проект навколо цієї території і весь дитячий майданчик зробити парком благоустрою.
Спершу ми відштовхувалися від ідеї інь-ян, але зрозуміли що варто зробити щось своє, нове. Тому виникла ідея зернятка, плоду, дитини. Зародження життя – від цього пішов проект.
Ми розробили проект екопарку, де будуть дитячі майданчики, зони відпочинку для сім’ї, фонтани, лабіринт, амфітеатр, дитяче кафе. В наших парках розкидані палатки, тому ми пропонуємо європейське кафе.
Хочемо зберегти Франківськ екологічно чистим. Тому не пропонуємо жодного масштабного будівництва, і навіть кафе є тимчасовим. Ми проти бетонів, але за зелену зону. Тому пропонували екологічні матеріали для майданчика і максимальне збереження ландшафту. Ми просто облагородили територію цим проектом.
Іванна Шестерняк,
випускниця кафедри дизайну інтер’єру та середовища Прикарпатського університету ім. В.Стефаника
Я розробила проект екологічного дитячого майданчика. Він має бути з дерева, а покриття – бруківка та лінолеум, щоб дитина не поранилася. На цій території буде майданчик для дітей віком від 3 до 7 років, а також від 7 до 12 років.
Тут немає яскравих кольорів. Коли я йду зі своїми дітьми на майданчики – а вони всі яскравих зелених, червоних, синіх кольорів – я їх там просто гублю. Яскраві кольори викликають агресію,тому я пропоную зробити все у спокійних тонах, щоб відпочивали батьки і діти.


Зображення надані авторками проекту; фото макету − UFRA.
Читайте також:
Доступність як новаторство: проект інноваційного простору у Франківську
Місто + діти = друзі: найцікавіші проекти конкурсу Child Friendly Public Space
Міні-парк замість автомобіля: парклети від Сан-Франциско до Франківська
Богдан Кузишин про «домашню» сонячну електростанцію
Віктор Загреба: «Велосипед – це наступний етап міської еволюції»
-
Як зробити університет популярним? Олександра Корчевська про ребрендинг...< Попередня
-
Монотонність вбиває – емоції тішать, або як працює майстерня «Червона...Наступна >