Рік на UFRA. В цифрах

Рік тому, в листопаді 2014-го, ми запустили онлайн-журнал про життя у Франківську UFRA. Розповідаємо, що зробили за цей рік.

 

За цей рік ми опублікували 160 статей. Найпопулярніша трійка: «Бюджетно і модно: секонд-хенди, стоки і культові місця з європейським одягом у Франківську», «Франківський стріт-арт: хто і для чого малює на міських стінах». Частина 1 (а є ще частина 2) та «5 закладів східної кухні у Франківську». Анонсів культурних та освітній подій опублікували понад 700. Навіть не віриться!

Протягом року для нас писали й пишуть: Мілена Вітровська, Петро Гаврилишин, Марта Гладка, Тетяна Голинська, Діана Горбань, Софія Дейчаківська, Настасія Євдокимова, Наталя Єрьоменко, Христина Котерлін, Христина Козловська, Ірина Малішевська, Анастасія Медяник, Аріна Радіонова, Наталь Темех, Антоніна Ряховська, Маргарита Сурженко, Марічка Федорук, Іванна Чупак, Сергій Шкабара, Олена Шкварок, Ромко Чихарівський, Ірина Чужинова. Фотографували для нас Ігор Шерепот та Анна Ільченко. Редагували, писали і координували роботу Богдан Ославський та Світлана Ославська.

За цей рік нас підтримали на 5496 гривень, з них 2688 гривень ми зібрали за десять днів міні-краудфандингової кампанії у серпні. Як підтримати нас і хто є нашими доброчинцями, дивіться тут. З цих грошей ми оплатили хостинг, а також платимо гонорари авторам.

Над якими темами ми працюємо?

Це наші класичні чотири розділи: «ЛЮДИ», «ДУМКИ», «МІСЦЯ» і «ПОДІЇ», а з грудня розпочинаємо проект «Містосвіта». В його рамках опублікуємо 12 докладних статей про досвід змін міст в Україні та за кордоном, соціальних та освітніх ініціатив. Кошти на цей проект отримали завдяки перемозі в конкурсі «Міські гранти», що проводить ГО «Тепле місто».

Поза цими темами, маємо ще один розділ, який дуже любимо – «Творчі індустрії». Тут розповідаємо про майстрів і майстринь, які на основі традиційних ремесел роблять цікаві сучасні речі. Як вони поєднують досвід поколінь і нові методи, що роблять для професійного розвитку, як ставляться до конкуренції? На ці та інші питання шукаємо відповіді.

Аби зібрати матеріали для цього розділу, ми вирушили в літню експедицію до Косова та Косівського району. Було спекотно, так що камера ледве працювала, але ми ходили від майстра до майстра. Якось ввечері присіли відпочити на березі міського озера в Косові – затишні зелені береги, фруктові дерева, очерет. «Ви були на озері?!» – жахалися потім місцеві. Виявилося, цим місцем лякають дітей, а ще туди, як розповідають, скинули монумент чи то Леніну, чи то Сталіну.

Через наш тематичний напрямок «Іноземці в місті», хтось пожартував, що UFRA – це «афрофранківськ». Наразі ми опублікували 8 статей-інтерв’ю про іноземних студентів, і тих людей, які працюють у Франківську. Серед них ті, хто приїхав до міста з Демократичної Республіки Конго, Судану, Саудівської Аравії, Гани, Пакистану, Іраку і Канади.

Серія інтерв’ю з переселенцями з Донбасу та Криму «Зі Сходу на Захід» – це 10 розмов, і понад десять особистих історій тих, хто переїхав, не зламався, а почав активне життя в новому середовищі. І знайшов тут, у Франківську, новий дім.

Про досвід онлайн-журналу UFRA ми розповідали на фестивалі «Конструкція» у Дніпропетровську, на Школі журналістики в Коломиї, на форумі «UkraineLab: найкращі практики для культури й громадянського суспільства» в Києві.

Кажуть, перші та останні слова найбільше запам’ятовуються. Щоб у вас лишилося гарне враження від цього тексту, почитайте про песиків!